logo_ecomind
Dlaczego warto oddawać Nam zużyte kartridże?
 
Ecomind to największy i najwygodniejszy program zbiórki zużytych kartridży do drukarek w Polsce. W ciągu 12 lat, zebraliśmy i przekazaliśmy do reprodukcji (ang. reuse) ponad 20 000 0000 sztuk zużytych tonerów laserowych i głowic atramentowych.


Dlaczego Warto oddawać Nam zużyte kartridże?
Zebrane przez nas zużyte kartridże, zamiast trafiać na składowiska odpadów, poddawane są reprodukcji (regeneracji) lub recyklingowi.
Szacuje się, że w 2011 roku w Polsce sprzedano ponad 15 mln sztuk kartridży. Zaledwie kilka procent tych wkładów będzie poddane recyklingowi lub reprodukcji. Reszta trafi lub już trafiła na wysypiska odpadów, gdzie będzie zalegać nawet 1000 lat!!
Reprodukcja kartridży inaczej nazywana refabrykacją lub regeneracją (ang. reuse) – to jedna z najbardziej przyjaznych dla środowiska form odzysku, ponieważ w procesie tym odzyskuje się wprost większość komponentów kartridża.
Bez działalności na całym świecie programów takich jak ecomind, nie istniałyby alternatywne materiały drukujące. Zebrane przez Nas puste tonery i tusze poddaje się procesowi reprodukcji dzięki czemu powstają pełnowartościowe, reprodukowane materiały do druku. Są one tańsze, często bardziej wydajne (drukują więcej stron) oraz bardziej przyjazne dla środowiska od kartridży nowych (wytworzonych przez producentów drukarek i producentów zamienników z Chin).
Przy produkcji przeciętnej wielkości NOWEGO kartridża laserowego zużywa się ponad 3.5 litra ropy, około 0,4 kg stali i 0,05 kg aluminium! W kartridżu reprodukowanym wykorzystuje się wszystkie sprawne komponenty.
Zajrzyj na stronę www.blackpoint.pl, gdzie znajdziesz przykład wysokiej jakości, przyjaznych dla środowiska kartridży reprodukowanych.
Spełniasz obowiązek prawny – zużyte kartridże jak każdy odpad należy przekazywać wyłącznie firmom upoważnionym do odbiorów odpadów.
Ecomind gwarantuje Ci spełnienie wymagań prawnych w zakresie kwalifikowanego pozbycia się odpadów, posiadamy odpowiednie zezwolenie i wystawiamy Karty Przekazania Odpadu (KPO)
Razem z Nami wspierasz działalność na rzecz ochrony środowiska. Od 2007 roku współfinansujemy ogólnopolski program sadzenia drzew Święto Drzewa. W tym okresie pomogliśmy zorganizować 6 edycji programu, w których posadzono wspólnie 315 000 drzew, przy zaangażowaniu kilkudziesięciu tysięcy wolontariuszy. 
 
Dlaczego warto oddawać Nam zużyte kartridże?
 
Ecomind to największy i najwygodniejszy program zbiórki zużytych kartridży do drukarek w Polsce. W ciągu 12 lat, zebraliśmy 20 000 0000 sztuk zużytych kartridży. ...
„Swięto Drzewa” – oddając kartridże pomagasz sadzisz drzewa
 
Święto Drzewa jest programem edukacji ekologicznej Klubu Gaja realizowanym od 2003 roku. Dzięki Naszemu wsparciu (ze środków pochodzących ze zbiórki kartridży) posadzono dotychczas 18 000 drzew. ...
Jak oddać zużyte kartridże?
 
To bardzo proste. Przyjmujemy wszystkie wkłady do drukarek laserowych i atramentowych. Wystarczy:
1. wysłać zgłoszenie chęci oddania kartridży, lub zamówienia pojemnika zamieszczając podstawowe informacje (nazwa firmy, adres, dane kontaktowe), na adres e-mail: biuro@ecomind.pl ...
 
 
© Copyright 2012 Ecomind | All Rights Reserved   projekt i wykonanie logoareas